Jeśli interesujesz się konferencjami, musiałeś słyszeć o BILT. To jest WŁAŚNIE TA konferencja. Wydarzenie, na którym trzeba być.
A jeśli nie bywasz często na konferencjach lub przez przypadek o niej nie słyszałeś, chciałbym przedstawić Ci czym jest BILT i dlaczego jest to prawdopodobnie najlepsza konferencja BIM w Europie.
Czym jest BILT?
BILT to skrót od Buildings, Infrastructure, Lifecycle, Technology i ta nazwa dokładnie oddaje to, o czym jest to wydarzenie. Konferencja jest prowadzona przez użytkowników dla użytkowników, co sprawia, że jest to najlepsze miejsce do uzyskania praktycznych porad od ludzi, którzy naprawdę znają się na rzeczy, a jednocześnie wciąż się uczą.
Organizowane przez DBEI – organizację non-profit, która niedawno nawiązała współpracę z BuildingSMART International. Sama organizacja została założona przez pasjonatów technologii i do dziś jest przez nich prowadzona. O historii DBEI można przeczytać tutaj.
W jaki sposób BILT zapewnia najwyższą jakość prezentacji?
Prezentacja trwająca od 75 do 150 minut
To długo. Czas przeznaczony na jedną prezentację pozwala na dogłębne omówienie prezentowanego tematu. Jest to wymagające zarówno dla prezentera, jak i dla publiczności. (Boże, pamiętam te nuuuuudne wykłady na studiach!).
Ponad godzinne wystąpienie to zdecydowanie za długo, aby po prostu prześlizgnąć się po powierzchni tematu – prezenter musi sięgnąć głębiej, pokazując dlaczego, jak i nad czym pracował.
Z drugiej strony, wymaga to również dużego skupienia ze strony publiczności – jeśli zdecydowałeś się wziąć udział w sesji, musisz być naprawdę zainteresowany tematem. W przeciwnym razie wydarzenie oferuje wiele innych możliwości spędzenia godziny swojego życia.
Te dwa aspekty krzyżują się – między sesjami panuje rywalizacja. Jest pięć równoległych sesji, więc prezenterzy muszą zrobić dobre pierwsze wrażenie, aby przyciągnąć uwagę słuchaczy. Jeśli prelegent przedstawi wciągający temat, który będzie przyjemny w odbiorze, otrzyma pozytywne opinie i wyższą ocenę w eventowej aplikacji. Istnieje ranking prezentacji, a 10 najlepszych prezenterów otrzymuje dodatkowe wyróżnienie w postaci promocji przez DBEI po wydarzeniu.
Harmonogram i przygotowanie na długo przed wydarzeniem
Kolejnym środkiem do poprawy jakości prezentacji jest harmonogram. Jest on jednocześnie długi i napięty!
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa ponad pół roku przed wydarzeniem (w tym roku – w listopadzie 2023 r.). Następnie jury wybiera prelegentów poprzez ślepy przegląd otrzymanych zgłoszeń, aby uniknąć stronniczości ze względu na nazwiska lub firmy reprezentowane przez prelegentów. Wybór to nie koniec, a dopiero początek!
Dwa miesiące przed prezentacją prelegenci muszą dostarczyć konspekt sesji wraz z przewidywanym czasem. Ma to na celu zapewnienie, że sesja jest dobrze zorganizowana i przemyślana.
Następnie na trzy tygodnie przed wydarzeniem wszystko musi być gotowe. Zapomnij o pracy na ostatnią chwilę i nieprzespanych nocach przed wydarzeniem, aby dokończyć slajdy! Termin ten dotyczy wszystkich materiałów.
I to jest kolejny plus świadczący o jakości wydarzenia.
Bogate materiały informacyjne oraz porady i wskazówki
Materiały dostarczane przez prelegentów są obszerne. Każdy prelegent oprócz prezentacji musi przygotować dwa dokumenty:
- Hand-outs – to przewodnik po sesji, który zawiera to, o czym będzie mówił prelegent. Uczestnicy otrzymują wydrukowaną kopię przy wejściu, aby mogli śledzić postęp prezentacji i robić notatki.
- Wskazówki i triki – trzy lub więcej wskazówki od prelegenta. Praktyczne wnioski z prezentacji, które można wykorzystać w codziennej pracy
Tworzenie takich dokumentów nie jest łatwym zadaniem, ale daje ogromną wartość uczestnikom. Wiele razy podczas różnych wydarzeń chciałem jednocześnie śledzić to, co zostało powiedziane, robić notatki, a także robić zdjęcia niektórych wykresów ze slajdów. Zbyt wiele zadań na raz uniemożliwiało mi uporządkowanie notatek! Mając materiały pomocnicze, mogę skupić się na treści i robić krótkie notatki na boku.
Słyszałem również, że wielu uczestników zachowuje i przegląda wydrukowane kopie przez lata po wydarzeniu!
Program mentorski dla prelegentów
Tegoroczne novum! Program mentorski dla nowych prelegentów na BILT. Każdy nowy prelegent otrzymuje mentora, który może odpowiedzieć na pytania dotyczące wydarzenia, prezentacji i wszystkiego, czego potrzebują.
Uważam, że to pomocne i uspokajające mieć możliwość wymiany myśli i zadawania pytań na temat wydarzenia, publiczności i atmosfery przed wygłoszeniem prezentacji.
Moje ulubione sesje
Przestudiowałem program wzdłuż i wszerz i wybrałem tematy, które najbardziej mnie interesują. Oto moja lista tematów, w których na pewno wezmę udział. Jeśli chcesz znaleźć swój własny zestaw, przejdź bezpośrednio do: https://bilteur2024.dekon.com.tr/schedule/
Data Analytics in the AEC - Stories of the past 4 years.
Konrad Sobon
Interoperability Workflows at Autodesk
Lejla Secerbegovic, Krzysztof Jedrzejewski and Luca Marzi
Next-Level Data Viz: Taking Project Analysis to New Heights with Speckle & PowerBI
Kevin Fielding
Harnessing AI for Historic Asset Analysis & Real-time Sensory Integration for Maintenance
Valentin Noves
Optimizing Construction Schedules with Data Analytics
Pablo Derendinger
A journey from 0 to 2.5M sqm in a year
Lucia Munoz
Ta sesja dotyczy podróży właściciela budynku od braku wiedzy na temat BIM do zarządzania ponad 2,5 mln m2 w BIM w ciągu roku. Brzmi obiecująco, aby zobaczyć studium przypadku na temat tego, jak organizacja może rozwijać swoją cyfryzację i co zyskała dzięki wdrożeniu metodologii BIM.
Sesje 5 i 6 mnie dobijają! Są w tym samym czasie! Obie brzmią niezwykle interesująco. Może uda mi się skopiować siebie, aby wziąć udział w obu…
An Engaging Domestic Asset Information Model in Notion
Thomas Corries
Thomas jest kolejnym doświadczonym prelegentem BILT. Mieliśmy okazję porozmawiać, ponieważ Thomas bierze udział w programie mentorskim i jest moim mentorem dla mojego wystąpienia.
Przetestowałem trochę Notion i wygląda na to, że jest to bardzo sprawne narzędzie. Chciałbym dowiedzieć się, jak skonfigurować go do pobierania danych z różnych źródeł i jak utrzymać tę platformę, aby była zawsze aktualna.
Implementing AI in Revit for Construction Code Verification
Valentin Noves
How to succeed in building an 8 km subway with 6 stations directly from BIM.
Magne Ganz
Gigantyczny projekt metra w Oslo – Fornebubanen – będzie tematem tej prezentacji. Widziałem już kilka prezentacji na temat tej inwestycji i zawsze są one imponujące (sprawdź na przykład tę na Autodesk University). Magne jest osobą kompetentną i otwarcie dzieli się swoją wiedzą. Jestem pewien, że ta sesja będzie gwiazdą!
Mój wkład w BILT
Na koniec dorzucę i ja parę groszy do tej fontanny wiedzy.
Zamierzam zaprezentować projekt, w który jestem obecnie zaangażowany – Nowy Szpital Uniwersytecki w Stavanger. Skoncentruję się na tym, jak stworzyliśmy projekt i jaka była moja rola w sukcesie budowy tego ogromnego szpitala całkowicie bez rysunków.
Moja sesja odbędzie się ostatniego dnia (9. maja, czwartek o 14:45) i nosi tytuł:
$1 Billion Project Built Fully Without Drawings
Konrad Fugas
Podsumowanie
Myślę, że teraz rozumiesz, dlaczego BILT jest tak ważną rzeczą w naszej bańce. Jeśli chcesz pogłębić i poszerzyć swoją wiedzę w zakresie metodyki BIM, to jest to wydarzenie, na którym powinieneś być!
Szczerze mówiąc, jeśli masz budżet na odwiedzenie tylko jednej konferencji w tym roku, wybierz BILT! Zarejestruj się, dopóki są dostępne miejsca! Możesz to zrobić tutaj:
P.S. Ten artykuł NIE jest sponsorowany. Po prostu szczerze polecam konferencję BILT 🙂